Indlæser...
Varenr
RC75E03U01-0

Kabine til Bernards UTV50EV - Varme tilkøbes - lavet i EU - Fuld Plexiglas døre, glas forrude, visker.

36.250,00 kr. 29.000,00 kr.
På lager
ca uge 31

KABINE TIL Bernards UTV UTV50EV med mulighed for varme

Kabine der passer til UTV UTV50EV på el. Kabinene er med vinduesvisker, plexiglas dørere med stort lysindfald, baggrude, samt glas forrude.

Opbygning i kraftig materiale

Denne kabine er lavet i Tjekkiet, og der er ikke sparet på kvaliteten.

Taget er lavet af metal, og ikke plastik som mange andre kabiner. Derudover er det beklædt med lydisolering i taget, for at mindske støj. Dørene er med gas dæmper, der holder dem åben. Dør låse er med 2 positition, hvilket give mulighed for ekstra sikkerhed.

Der er vinduesvisker, samt sprinkler, så der kan køres i regnsvejr, og offroad terræn.

Forruden kan vippes op, og er monteret med 2 gasdæmper.

Fordele ved denne kabine

Den er rigtig stabilt bygget, og er modstands dygtig over for mange forhold. Installation er ret enkel, og beslag mm er med til at lave installationen.

Forrude er lavet af sikkerhedsglad, så det ikke splintre. Døre og vinduer er lavet af Polykarbonat. Som er gennemsigtigt, og har en rigtig stærk styrke. Det er meget svært at slå i stykker, især efter at det har fået en dobbelt lag coating.

Forruden er monteret med tophængte beslag, der gør at det kan åbnes op. Der er to låse, der holder det inde, og to dæmper der hjælper med at skubbe det op når du udløser låsene.

Vinduerne kan glides tilbage, så man kan få luft ind i kabinen.

Der medfølger to stk. sidespejle, der er justerbare.

Kabine varmer

Køber man kabinen med varme apparat. Kræver det lidt mere installation, da der skal føres rør til varmen, der skal op til forruden. På el modeller, skal der trækkes strøm fra batteriet. Varme apparatet har flere trin, i forhold til blæse styrke.

Vis mere
Specifikationer
Leveringstid ca uge 31
Vægt 115 kg
Skriv en anmeldelse
Dette er et obligatorisk felt.
Dette er et obligatorisk felt.
Dette er et obligatorisk felt.