Betonblander hydraulisk til minilæsser.
Betonblander Hydraulisk til Minilæsser
Bernards tvangsblander er det ideelle værktøj til at blande beton på steder uden adgang til elektricitet eller transportere beton til steder, hvor det er svært at få adgang. Det er hurtigt og nemt at tømme beholderen, da du blot skal trække i håndtaget på siden, og betonen løber ud af slisken.
- Hydraulisk trukket betonblander
- Excl. fæste
- Kapacitet: 600KG beton - 0,26 CBM
- Omrører snegl kører ca 35 rpm/min
- Manuel åbning af side lem, til tømning.
Detaljer
- Totalbredde: 120 cm
- Beholderbredde: 90 cm
- Diameter for snegl: 400 mm
- Olie flow: optimalt fra 45 L/min
- Total vægt med beton: 1000 kg
Omrører Snegl
Omrører snegl, der kører ca 35 omdrejninger pr. minut, sikrer en effektiv og jævn blanding af betonen. Dette er vigtigt for at opnå den korrekte konsistens og styrke i betonen. Med en diameter på 400 mm sørger sneglen for, at betonen bliver blandet grundigt og hurtigt.
Manuel Åbning
Den manuelle åbning af side lem gør det nemt og hurtigt at tømme betonblanderen. Du skal blot trække i håndtaget, og betonen løber ud af slisken. Dette betyder, at du kan tømme blanderen præcis hvor du ønsker det, hvilket er en stor fordel, hvis du arbejder på steder, hvor det er svært at få adgang.
Udforsk gerne kategorien Minilæsser Tilbehør for at opdage produkter, der ligner.
Vægt | 400 kg |
---|---|
Længde | 1205 mm |
Bredde | 1100 mm |
Højde | 955 mm |